Son yıllarda e- ticaret web sitesi kullanıcıların abonelik sistemi kullanması oranında bir hayli artış olduğunu görüyoruz. İyzipos Abonelik Yöntemi ile işletmeler danışanlarına günlük, haftalık, aylık, yıllık ve daha bir çok farklı ödeme planları sunmaktadırlar. Ödeme planları, hem iyzipos Kontrol Paneli hem de API üzerinden kolaylıkla seçilebilmektedir.

Bir çok web sitesinde abonelere özel planlamalar dahilinde satış gerçekleşiyor. Burada en önemli ayrıntı e- ticaret sisteminde abonelik sistemi için uygun ürün gamı bulmak. son 10 yıldır oldukça popülerliği artan Abonelik ile e-ticaret sistemi kullanımı çevrimiçi alışveriş modeli ile kurumsal firmalar tarafından tercih ediliyor.

Kullanıcıların geri dönüşümleri ile elde edilen raporlama’da tercih edilen bu yöntem doğru bir şekilde entegre edildiğinde maliyetlerinizi ciddi oranda indirgeyerek karlılığı arttıran bir sistem olarak önem arz ediyor. Bu yazımızda abonelik sistemi ile e-ticaret’te nasıl yol alabiliriz konusuna değineceğiz. Abonelik Yöntemi ile ödeme almak isteyen e-ticaret sistemi ile online işlem gerçekleştiren firmalar tek bir entegrasyonun ardından düzenli ödeme almaya başlayabilir. Ayrıca tüm işlemleri iyzipos Kontrol Paneli üzerinden kolayca takip edebilirler.

Abonelik Sisteminin bir diğer önemli ayrıcalığı ise ödeme planına eklenebilen artı güven duymanızı ve eklentiyi daha rahat kavrayabileceğiniz deneme süresidir. Bu sayede herhangi bir ödeme planı için deneme süresi kolaylıkla entegre edilebilir. Kredi kartı bilgisi deneme süresi esnasında kaydedildiği için abonelik, tanımlanan deneme süresi sonunda otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Abonelik Sistemi İle E-Ticaret

Neden İyzipos ?

E-ticaret mantığı ile online satış gerçekleştiren ancak Abone sistemi kullanmayan kuruluşlarda alacakları düzenli ödemelerde müşterilerinin kart bilgilerini yazılı olarak kayıt altında tutma zorunlulukları vardır. Klasik bir yöntem olarak mail order ile ödeme alınmaktadır. Bu durum uzun vadede güvenlik risklerini beraberinde getirmektedir. Kart bilgilerinizin yüksek güvenlikte saklı tutulması gereken sistemler bu nedenle oldukça önemlidir.

Ödeme alınması için gereken verilerin bu denli güvenlik açığı vermesi sizlerin büyük kayıplar vermesine neden olabilir. Abonelik Yöntemi İyzipos eklentisi tüm kart bilgilerinizin son derece güvenli ortamda saklanmasını sağlıyor. Bunlara ek olarak eski yöntemlere göre hem işletme hem de müşteri için etkili seçenekler sunuyor.

Sizlerde İşletmenizi bir adım öteye taşımak için İyzipos+ Eklentisini hemen satın alarak Dijital dünyaya en hızlı kolay ve güvenilir yollardan adım atabilirsiniz.